Szczególnym gościem targów Vetmedica po raz kolejny będzie firma Bioveta - producent preparatów weterynaryjnych, immunologicznych i farmaceutycznych. To czeskie przedsiębiorstwo – wspólnie z odwiedzającymi targi i gośćmi kongresu Vetoforum – świętowało 100 lecie działalności. Oprócz szerokiej prezentacji produktów Biovety goście mogli liczyć na wiele niespodzianek i okolicznościowych prezentów.

Historia spółki Bioveta rozpoczęłaa się już w 1918 roku, kiedy powstał Krajowy Instytut dla Rozpoznawania Zaraz Zwierzęcych i Produkcji Szczepionek. Instytut ulokowano w Ivanovicach na Hané w Czechach na terenach byłych dóbr ziemskich bawarskiego księcia Ruprechta.

W 1951 roku zmieniono nazwę Instytutu na Bioveta bna Hané. Jednocześnie z tą zmianą powstał też znak zakładu, charakteryzowany nazwą bioveta ponad leżącą ampułką w niebieskim lub czarnym polu. Ten znak towarowy jest zarejestrowany od 1951 roku w rejestrze znaków towarowych Republiki Czeskiej i od 1965 roku nazwa ta posiada również ochronę międzynarodową.

W ciągu lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych spółka Bioveta przeszła przez skomplikowany rozwój i kilkakrotnie zmieniała strukturę organizacyjną – przez zakład narodowy, zakład branżowy do instytucji państwowej. W 1995 roku zakład państwowy Bioveta sprywatyzowano formą konkursu publicznego spółką Bioveta, Sp. z o.o. , która została w dniu 1 lipca 1996 przekształcona na spółkę akcyjną.

Spółka akcyjna Bioveta sprzedaje swoje preparaty nie tylko na rynku czeskim, ale wywożono je do ponad 80 krajów Europy, Azji, Afryki, Ameryki i Australii.