Niemal od pierwszej edycji Targów Medycyny Weterynaryjnej oraz towarzyszącego im kongresu organizatorzy tych wydarzeń cieszą się wsparciem prestiżowego wydawnictwa ELAMED. Informacje o Vetmedice oraz Vetforum pojawiają się na łamach dwóch tytułów wydawnictwa: „Weterynarii w Praktyce” oraz „Weterynarii w Terenie”.

vetmedica 2016

Weterynaria w Terenie

"Weterynaria w  Terenie" jest ogólnopolskim kwartalnikiem. Czasopismo przeznaczone jest dla wyselekcjonowanej grupy zawodowej lekarzy  weterynarii oraz techników weterynarii – specjalizujących się w problematyce leczenia zwierząt dużych oraz lekarzy opiekujących się stadami.

"Weterynaria w Terenie" to:

  • praktyczne teksty o charakterze poradnikowym z  najcenniejszymi wskazówkami z dziedziny weterynarii oraz prawa.
  • informacje w postaci wskazówek od doświadczonych autorów, jak unikać najczęstszych błędów w leczeniu zwierząt
  • analiza wybranych zagadnień, przeprowadzoną przez ekspertów z dziedziny weterynarii.
  • przegląd najczęściej stosowanych leków i prebiotyków, poznaj właściwe ich dawkowanie i oceń skuteczność prowadzonej terapii.
  • modele leczenia zarówno lżejsze, jak i bardziej skomplikowane przypadków spotykanych wśród pacjentów
  • diagnostyka i przykładowe oceny kondycji i zdrowia zwierząt hodowlanych,

Pragniemy też zaprosić na organizowane przez redakcję „Weterynaria w Terenie” konferencje i szkolenia, na których można pogłębić swoją wiedzę.. Zachęcamy do prenumeraty „Weterynarii w Terenie”, która gwarantuje stały dostęp do praktycznej wiedzy, a także na fanpage „Praktycznie o Weterynarii”.

Czasopismo jest indeksowane w bazie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego (3 pkt) oraz w bazie Index Copernicus (45,34 pkt).

Weterynaria w Praktyce

"Weterynaria w Praktyce" jest ogólnopolskim miesięcznikiem. Tworzymy nasze pismo dla lekarzy weterynarii, kadry naukowej akademii rolniczych oraz weterynaryjnych laboratoriów diagnostycznych, studentów medycyny weterynaryjnej - przyszłych lekarzy weterynarii.

"Weterynaria w Praktyce" to:

  • czasopismo dostarczające Ci informacji z każdej dziedziny medycyny weterynaryjnej, począwszy od dermatologii, a skończywszy na kardiologii i chirurgii.
  • omówione ciężkie przypadki, przy których znajdziesz pomocne komentarze ekspertów, które są cennym źródłem informacji w codziennej pracy lekarzy weterynarii.
  • wskazówki dotyczące procedur obowiązujących w weterynarii, prawie i marketingu, które ułatwią pracę w Twoim zawodzie.
  • interpretacja wyników przeprowadzonych terapii z użyciem danego leku wraz z dokładnym opisem grupy badawczej i wnioskami.

Pragniemy też zaprosić na organizowane przez redakcję „Weterynaria w Praktyce” konferencje i szkolenia, na których można pogłębić swoją wiedzę w temacie chirurgii rekonstrukcyjnej, infekcji pola operacyjnego, czy sterylizacji pacjenta. Zachęcamy do prenumeraty „Weterynarii w Praktyce”, która gwarantuje stały dostęp do praktycznej wiedzy, a także na fanpage „Praktycznie o Weterynarii”.

Czasopismo jest indeksowane w bazie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego (3 pkt) oraz w bazie Index Copernicus (42,98 pkt).