W trakcie targów - jak zwykle -  prezentowane są premierowe produkty oraz modele najnowszego wyposażenia dla lecznic i sprzętu do pracy w terenie. Szczególnie interesująco zapowiadają się m. In: mobilny ultrasonograf, inwalidzkie wózki weterynaryjne dedykowane zwierzętom niewielkich rozmiarów, modele anatomiczne pozwalające na dokładne zaplanowanie oraz przećwiczenie przebiegu skomplikowanych zabiegów operacyjnych, bezprzewodowy tarnik elektryczny dla lekarzy weterynarii zajmujących się stomatologią końską, aerozol ochronny dla zwierząt oraz suplement diety wspomagający leczenie chorób skóry.

Inwalidzkie wózki weterynaryjne

Inwalidzkie wózki weterynaryjne CABIOMEDE to produkt, który dedykowany jest przede wszystkim zwierzętom niewielkich rozmiarów. Rozwiązanie przygotowywane jest na podstawie indywidualnych wymiarów oraz potrzeb przyszłego użytkownika, które przekazywane są w oparciu o opracowany protokół pomiarowy. Zapewnia to wysokie dopasowanie wózka do indywidualnych potrzeb zwierzęcia oraz komfort jego użytkowania. Jednym z elementów wózka inwalidzkiego jest skorupa, która produkowana jest w technologii druku 3D.

Cabiomede stoisko nr 66

Implanty kości drukowane w 3D 

Implanty wytwarzane w technologii druku 3D pomagają zwierzętom, u których weterynarze na prośbę właścicieli uzupełniają ubytki powstałe w wyniku urazu lub z powodu konieczności usunięcia raka kości. W zależności od zastosowania produkowane są implanty porowate lub lite, wśród których dodatkowo można wyróżnić implanty długookresowe – metaliczne, pozostające do końca życia pacjenta, oraz implanty krótkookresowe (biodegradowalne) wytwarzane z tworzyw sztucznych, które po spełnieniu swojej funkcji w organizmie ulegają rozpuszczeniu w wyniku metabolizmu, a w ich miejsce powstaje nowa tkanka.

MaterialsCare stoisko nr 21

Modele anatomiczne

Modele anatomiczne stanowią doskonałą pomoc dla lekarzy weterynarii, którzy specjalizują się w chirurgii i ortopedii. Pozwalają one na dokładne zaplanowanie oraz przećwiczenie przebiegu skomplikowanych zabiegów operacyjnych. Ułatwiają również wytłumaczenie powodów wykonywania zabiegu klientom kliniki, których zwierzę będzie poddane operacji. Modele struktur anatomicznych zdrowych oraz dotkniętych zmianami chorobowymi znajdują również doskonałe zastosowanie do celów edukacyjnych. Oferujemy przygotowanie przedoperacyjnych modeli anatomicznych na podstawie dostarczanych nam wyników tomografii komputerowej lub rezonansu magnetycznego.

Cabiomede stoisko nr 66

Preparat dla psów i kotów

Gammolen to preparat dla psów oraz kotów, będący unikalną kompozycją olejów roślinnych, w której proporcje kwasów tłuszczowych omega 6 i omega 3 zostały specjalnie dobrane dla uzyskania najlepszego efektu.

Jest jednym z pierwszych preparatów na polskim rynku przeznaczonym dla psów i kotów.  100% naturalny, bezpieczny i skuteczny. Kapsułki są standaryzowane, opakowania są dostępne w 2 wariantach 60 kapsułek oraz 150 kapsułek.

Tymofarm stoisko nr 4

Karmy dla psów o specjalnych potrzebach

Dolina Noteci Premium Perfect Care to karmy przeznaczone dla psów o specjalnych potrzebach żywieniowych. W ramach specjalistycznej linii karm funkcjonalnych dostępny jest szereg produktów dedykowanych psom wymagającym zarówno interwencji żywieniowej, jak i profilaktyki w wybranych chorobach. Receptury karm opracowane zostały we współpracy z ekspertem w dziedzinie żywienia zwierząt.

Dolina Noteci stoisko nr 52

Targi vetmedica 2018, vetmedica 2018, targi medycyny weterynaryjnej

DRAMIŃSKI BLUE

Ultrasonograf BLUE został zaprojektowany z myślą o lekarzach, którzy muszą szybko podejmować decyzje, tuż przy pacjencie. Po 25 sekundach aparat jest gotowy do działania. Wbudowana bateria zapewnia komfort pracy przez 2,5 godziny bez konieczności podłączania do prądu.

Podstawowe parametry można szybko ustawić korzystając z pól aktywnych. Odległość mierzona jest zaraz po zamrożeniu obrazu – bez wchodzenia w dodatkowe menu. Nie trzeba pamiętać o wprowadzeniu danych pacjenta przed badaniem. Można to zrobić podczas zapisywania pierwszego obrazu. Jeśli podczas badania trzeba zmienić głowice, wystarczy, że się ją przepnie, a system wykryje nową głowicę automatycznie.

Dramiński stoisko nr 57

Tarnik elektryczny

Bezprzewodowy tarnik elektryczny Terafloat jest doskonałą odpowiedzią na potrzeby lekarzy weterynarii zajmujących się stomatologią końską. Coraz częściej szukają oni pewnego, bezpiecznego i nowoczesnego sprzętu, który nie będzie wymagał częstych napraw, a jednocześnie zapewni komfortowe warunki pracy i lepsze samopoczucie pacjenta.

- Nie wymaga podłączenia do prądu podczas pracy - bezprzewodowy silnik działa na wydajne baterie jonowo-litowe. Zapewnia to bezpieczeństwo zarówno pacjentowi, jak i lekarzowi, brak kabla gwarantuje także wygodę i swobodę ruchów;

- Silnik jest wyposażony w elektroniczny ogranicznik, który wyłącza motor w przypadku nagłego zatrzymania tarczy;

Fitvet stoisko nr 65

Aerozol ochronny

Aerozol ochronny do stosowania na skóry zwierąt. Dzięki biologicznej aktywności srebra tworzy warstwę ochronną zapobiegającą niekorzystnemu działaniu czynników środowiskowych. Ma szerokie zastosowanie - po zabiegach zootechnicznych oraz w przypadku uszkodzenia skóry.

Cechy wyróżniające: bezpieczny, nie zawiera antybiotyków. Innowacyjna formuła oparta o przeciwbakteryjne działanie srebra.

Smart Nanotechnologies stoisko nr 37

Przenośny ultrasonograf weterynaryjny

EXAPad jest wyposażony w ekran dotykowy o wysokiej rozdzielczości (o przekątnej 12" lub 15"), który zapewnia łatwy dostęp do licznych funkcji ultrasonografu oraz zapisanych zdjęć, filmów, danych, raportów, adnotacji, i szczegółowych pomiarów. Wybór spośród kilkunastu dostępnych sond zapewnia możliwość wykonywania bardzo zróżnicowanych badań, począwszy od podstawowych badań ogólnych, ginekologicznych, położniczych i brzusznych, przez zaawansowane badania ortopedyczne u koni, badania kardiologiczne (Color Doppler), po zaawansowane badania związane z biotechnologią rozrodu oraz embriotransferem.

Vetservice stoisko nr 30

Funkcjonalna linia jedzenia dla psów

FUEL to nowa funkcjonalna linia jedzenia dla psów od MEATLOVE. Dla tych, którzy szukają specjalnych rozwiązań żywieniowych, hipoalergicznych formuł z bardzo niską zawartością węglowodanów. Wykonane w 100% z naturalnych składników, ze świeżym mięsem wielbłąda, jelenia, bizona, kurczaka, kangura i ryb oraz składnikami, które od wieków sprawdzają się jako naturalne i zdrowe dodatki diety.

Meatlove stoisko nr 28