W trakcie targów - jak zwykle -  odbyły się prezentacje premierowych produktów oraz pokazy modeli najnowszego wyposażenia dla lecznic i sprzętu do pracy w terenie, szczególnie interesujące  okazały się mikroskopy oraz kamery mikroskopowe o wysokiej czułości, z których obraz można transmitować na ekrany innych urządzeń, najnowsza seria narzędzi stomatologicznych (m.in. igłotrzymacze, kleszcze, rozwieraki i haki) oraz kolorowe opatrunki pooperacyjne służące do zabezpieczenia ran brzusznych, m. in. po zabiegach sterylizacji.

Kolorowe opatrunki

Alternatywą dla plastikowego kołnierza są opatrunki pooperacyjne. Służą do zabezpieczenia ran brzusznych, szczególnie po zabiegach sterylizacji. Wiązanie jest umiejscowione na plecach, co zapobiega rozwiązaniu go przez psa lub kota. Podczas targów będzie można zobaczyć je w różnych rozmiarach i kolorach.

Kuna-Vet  stoisko: 2

MELAtronic 15 EN+

Z suszeniem dla opakowanych wsadów

MELAtronic 15 EN+ jest dodatkowo wyposażony w aktywne suszenie. Pracuje metodą opróżniania pulsująco-grawitacyjnego, spełnia wymogi normy EN 13060 i jest autoklawem klasy "S". Sterowanie mikroprocesorowe automatycznie monitoruje przebieg programu i zapewnia bezpieczną sterylizację. Ciekłokrystaliczny wyświetlacz pokazuje postęp sterylizacji i wyświetla komunikaty oraz polecenia. W ten sposób obsługa jest wygodne, łatwe i bezpieczne. Dokumentacja odbywa się za pośrednictwem interfejsu szeregowego. 

Medacco stoisko: 46 

Ultrasonograf Acclarix AX8 VET

Ultrasonograf posiada sterowanie gestami - dotykowy panel, który reaguje na gesty. Obsługa urządzenia jest podobna do korzystania ze smartfona, z możliwością własnego rozmieszczenia ikon na dotykowym ekranie. Nowością jest podgrzewacz żelu, który zmniejsza stres w trakcie badania i eliminuje dyskomfort. Elektryczna regulacja wysokości aparatu - daje komfort i wygodę obsługi oraz najwyższą ergonomię (łatwe i szybkie dopasowanie do wzrostu lekarza oraz wielkości zwierzęcia). Ultrasonograf automatycznie dostosowuje parametry do badania by uzyskać najlepszą jakość obrazu - adaptacyjne obrazowanie tkankowe, Doppler adaptacyjny, adaptacyjne obrazowanie przestrzenne. Wyposażony jest w autooptymalizację PW Doppler oraz autooptymalizację obrazów 2D.

IP POLSKA stoisko: 15

iScan2

Ultrasonograf iScan2, który spełnia wszystkie wymagania postawione przed ultrasonografem do diagnostyki rozrodu u zwierząt gospodarskich. Wybierz wersję najlepiej dopasowaną do Twoich potrzeb – iScan 2 z głowicą rektalną liniową lub rektalną convex.

DRAMIŃSKI stoisko: 24

Mobilna wanna SPA

Home Pet Spa przeznaczone jest zarówno dla małych jak i dużych psów. Kąpanie zwierzęcia jest łatwiejsze i bardziej oszczędne. Od teraz bez bałaganu i zamieszania możesz kąpać psa w salonie groomerskim lub zaciszu domowym.

Germapol stoisko: 6

Kamera DLT-Cam PRO 6,3MP USB 3.0

Kamery mikroskopowe z serii PRO, z sensorami Sony Exmor charakteryzują się wysoką czułością, dobrym odwzorowaniem kolorów i szybką pracą. Dzięki swoim właściwościom, mogą być z łatwością wykorzystane w różnych technikach obserwacji, zarówno w jasnym polu, jak i kontraście fazowym, ciemnym polu lub fluorescencji. Dzięki podłączeniu, za pośrednictwem komputera, do ekranu lub rzutnika, może stać się urządzeniem przydatnym w dydaktyce i praktyce weterynaryjnej.

Delta Optical stoisko: 7 

Specjalistyczna linia dermokosmetyków dla psów z osłabioną, nadmiernie wypadającą sierścią

VETOEMVIT to unikalna linia dermokosmetyków dla psów. Skuteczność preparatów VETOEMVIT wynika z unikalnego składu opartego na substancji fizjologicznej M-VIT, obecnej jedynie w produktach VETOEMVIT. M-VIT formuła szczęśliwego psa CHRONIONA PRAWEM PATENTOWYM M-VIT to substancja pochodzenia witaminowego, obecna naturalnie w organizmie (fizjologiczna) i występująca także w źródłach naturalnych, np. w wyciągu z algi brunatnej Undaria pinnatifida – wakame. M-VIT posiada potwierdzone w badaniach aplikacyjnych działanie chroniące przed powstawaniem podrażnień i korzystnie wpływające na naskórek. Działa regenerująco i utrzymuje skórę w dobrej kondycji. M-VIT poprawia mikrokrążenie skóry i wzmacnia mieszek włosowy, wpływając na jego odżywienie. Pobudza wzrost włosa i zmniejsza utratę sierści. Nie powoduje podrażnień i jest dobrze tolerowany przez skórę.

Vetoemvit stoisko: 16

M-DIAGNOSTIC

Wirówka M-DIAGNOSTIC to polska, solidna i trwała, wysokiej jakości nowość. Dzięki szerokiej gamie wyposażenia umożliwia wykonywanie rutynowych badań weterynaryjnych: pełna morfologia, biochemia, koagulogia, mocze, hematokryt, parazytologia, badania DNA, hematologia, badania kliniczne, diagnostyka nowotworów(CYTO), badanie nasienia. Już przy zastosowaniu 1-2 wirników jest możliwość wirowania różnych systemów do PRP i komórek macierzystych: IRAP-Orthokine, Artherx ACP i ABPS, XERTHRA i inne a także wykonanie rutynowych badań małych i dużych zwierząt.

MPW MED. INSTRUMENTS stosiko: 62