W niedzielę (7 kwietnia) w Łodzi odbędzie się kolejna edycja DOZ Maratonu. W związku z tym zamkniętych dla ruchu zostanie wiele ulic w centrum miasta. W godzinach od 8:00 do 14:00 utrudniony będzie także dojazd do Hali Expo gdzie obywają się Targi Medycyny Weterynaryjnej oraz Kongres Praktyki Weterynaryjnej.  Zupełnie nie przejezdne będzie skrzyżowanie ulicy Radwańskiej i al. Politechniki, a dojazd do hali będzie możliwy tylko od strony południowej. Dlatego najlepiej kierować się na skrzyżowanie al. Politechniki/Wróblewskiego od alei Włókniarzy, ulicy Wólczańskiej i ronda Lotników Lwowskich. Adres docelowy to al. Politechniki 4.

Godziny zamknięcia ulic w centrum miasta
8:00 – 14:00

Infolinia

42 637 12 15

Komunikacja miejska

W niedzielę 7 kwietnia przemieszczanie się komunikacją miejską będzie znacząco utrudnione. Część autobusów i linii tramwajowych będzie miała zmienione trasy. Dlatego polecamy podróż taksówkami.

Taksówki

Rekomendujemy usługi naszego partnera Taxi Łódź 400 400
Zamówienia: 42 6400 400

taxi400

 

Informacja o parkingach

Parkingi wokół hali dla wystawców, zwiedzających oraz uczestników kongresu będę funkcjonowały bez przeszkód. Ważne aby dojechać do nich od al. Politechniki od strony południowej lub ulicy Skorupki.

Trasa maratonu zostanie wyłączona z ruchu w godzinach 8:00 – 8:30. Otwierana będzie do godziny po przebiegnięciu ostatniego zawodnika. Powyższe informacje nie dotyczą ulic przecinających trasę. Te będą zamykane podczas faktycznego przebiegania zawodników. Policja będzie przepuszczać pojazdy w przerwach między zawodnikami. Przy czym rozproszenie zawodników pozwalające na takie działanie będzie możliwe dopiero od 28 kilometra.

Kliknij w mapkę aby ją powiększyć 

Dojazd z północy kraju (Autostrada A1)

Jadąc autostradą A1 wybierz zjazd nr 22 (Łódź Wschód). Na pierwszym rondzie po zjeździe z autostrady (Rondo Żołnierzy Wyklętych) skręć w lewo ulicę Józefiaka, a następnie w prawo ulicę Zakładową. Tą ulicą jedziemy prosto do momentu dotarcia do skrzyżowania T kształtnego z ulicą Piotrkowską. Skręcamy w prawo. Później na pierwszych światłach w lewo ulicę Czerwoną. Na kolejnym skrzyżowaniu ze światłami należy skręcić w lewo (ulica Wólczańska) i od razu w prawo (ulica Wróblewskiego). Na pierwszym skrzyżowaniu ze światłami skręcamy w prawo i po 550 metrach po prawej stronie będą się znajdowały parking dla zwiedzających targi oraz uczestników kongresu.

Korzystając z systemów nawigacji aby ominąć trasę maratonu i zamknięte ulice warto wpisać punkty pośrednie trasy w Łodzi. Są to: Zakładowa 8, Przybyszewskiego, Wólczańska 225. Końcowy adres to aleja Politechniki 4.

Dojazd ze wschodu (Autostrada A2)

Jadąc autostradą A2 ze wschodu należy wjechać na autostradę A1 w kierunku południowym. Następnie wybierz zjazd nr 22 (Łódź Wschód). Na pierwszym rondzie po zjeździe z autostrady (Rondo Żołnierzy Wyklętych) skręć w lewo ulicę Józefiaka, a następnie w prawo ulicę Zakładową. Tą ulicą jedziemy prosto do momentu dotarcia do skrzyżowania T kształtnego z ulicą Piotrkowską. Skręcamy w prawo. Później na pierwszych światłach w lewo ulicę Czerwoną. Na kolejnym skrzyżowaniu ze światłami należy skręcić w lewo (ulica Wólczańska) i od razu w prawo (ulica Wróblewskiego). Na pierwszych skrzyżowaniu ze światłami skręcamy w prawo i po 550 metrach po prawej stronie będą się znajdowały parking dla zwiedzających targi oraz uczestników kongresu.

Korzystając z systemów nawigacji aby ominąć trasę maratonu i zamknięte ulice warto wpisać punkty pośrednie trasy w Łodzi. Są to: Zakładowa 8, Przybyszewskiego, Wólczańska 225. Końcowy adres to aleja Politechniki 4.

Dojazd z południa (S8, Autostrada A1)

Jadąc drogą ekspresową S8 (Wrocław) zjeżdżamy na S14. Tą trasą wjeżdżamy do Łodzi i jadąc cały czas prosto dojeżdżamy do ronda Lotników Lwowskich. Wybieramy 3 zjazd w aleję Politechniki. Końcowy adres to Politechniki 4.

Jadąc autostradą A1 z południa (Katowice, Kraków) wjeżdżamy na drogę ekspresową S8, która prowadzi nas do skrzyżowania z DK 91, w którą skręcamy w prawo na zjeździe na Łódź. DK91 to ulica Katowicka, która przechodzi w Rzgowską. Trzymając się prawej strony wjeżdżamy (ślimakiem) na aleję Bartoszewskiego.  Następnie skręcamy w prawo w Pabianicką. Dojeżdżamy do ronda Lotników Lwowskich. Wybieramy 3 zjazd w aleję Politechniki. Końcowy adres to Politechniki 4.

Dojazd z zachodu (Autostrada A2)

Jadąc Autostradą A2 z zachodu wybierz zjazd Emilia. Na pierwszym rondzie po zjeździe z autostrady skręć w prawo w drogę krajową nr 91 i kieruj się na Łódź. Jadąc cały czas prosto przejeżdżamy przez Zgierz, a po dotarciu do Łodzi skręć w prawo w aleję Włókniarzy. Tą trasą jedziemy prosto, po przejechaniu wiaduktu należy trzymać się lewej strony i skręcić w lewo w ulicę Wróblewskiego. Następnie na pierwszych światłach skręcamy w lewo aleję Politechniki.

Korzystając z systemów nawigacji aby ominąć trasę maratonu i zamknięte ulice warto wpisać punkty pośrednie trasy w Łodzi. Są to: Aleja Włókniarzy 151, ulica Wróblewskiego 54. Końcowy adres to aleja Politechniki 4.

Dojazd z Dworca Łódź Kaliska

Komunikacja miejska

Na przystanku Bandurskiego - Dw. Łódź Kaliska (1595) wsiadamy do tramwaju linii 10  14 i dojeżdżamy do przystanku Mickiewicza - Żeromskiego (0570). Następnie z powodu wyłączenia z ruchu ulic oraz zawieszenia kursowania niektórych linii autobusowy i tramwajowych trzeba przejść około 1 kilometra w kierunku południowych do al. Politechniki 4.

Taksówka

Taksówka odjeżdżająca z przed dworca musi z ulicy Karolewskiej skręcić w lewo i dojechać do skrzyżowania z ulicami Zielona/Konstantynowska. Zawrócić i jechać na południe al. Włókniarzy. Przejechać wiaduktem, a następnie skręcić w lewo w ulicę Wróblewskiego. Na skrzyżowania ze światłami skręcamy w lewo w aleję Politechniki.

Dojazd z Dworca Łódź Fabryczna

Komunikacja miejska

Wybieramy linię autobusową 57 w kierunku Piastów – Kurak. Wysiadamy na przystanku Wólczańska - Skrzywana (1351). Następnie do przejścia jest około 900 metrów w kierunku północnym. Z ulicy Wólczańskiej trzeba skręcić w lewo w ulicę Skorupki, a później w prawo w aleję Politechniki.

Taksówka

Taksówka odjeżdżająca z dworca musi dojechać ulicą Narutowicza do skrzyżowania z Kopcińskiego i skręcić w prawo. Następnie ulica Kopcińskiego zmieni nazwę na Rydza – Śmigłego i na skrzyżowaniu z ulicą Przybyszewskiego trzeba skręcić w prawo. Tą ulicą jedziemy prosto do momentu dotarcia do skrzyżowania T kształtnego z ulicą Piotrkowską. Skręcamy w prawo. Później na pierwszych światłach w lewo w ulicę Czerwoną. Na kolejnym skrzyżowaniu ze światłami należy skręcić w lewo (ulica Wólczańska) i od razu w prawo (ulica Wróblewskiego). Na pierwszych skrzyżowaniu ze światłami skręcamy w prawo w aleję Politechniki.

Dojazd z wybranych Hoteli

Hotel Ambasador Centrum

Ten hotel znajduje się w samym centrum biegowych wydarzeń. Dlatego organizatorzy DOZ Maratonu sugerują zmotoryzowanym gościom opuszczenie hotelu do godziny 8:00. Później aby dotrzeć na targi i kongres trzeba będzie skręcić z ulicy Orlej w prawo w Kilińskiego i dojechać do skrzyżowania z ulicą Milionową. (na tym odcinku auta będą przecinać trasę maratonu, a ruchem kierować będzie policja). Skręcamy w prawo ulicę Milionową i jedziemy prosto aż do ulicy Czerwonej. Na skrzyżowaniu ze światłami należy skręcić w lewo (ulica Wólczańska) i od razu w prawo (ulica Wróblewskiego). Na pierwszych skrzyżowaniu ze światłami skręcamy w prawo i po 550 metrach po prawej stronie będą się znajdowały parking dla zwiedzających targi oraz uczestników kongresu.

Hotel Holiday Inn

Hotel Holiday Inn jest oddalony od Hali Expo o 850 metrów. Najwygodniej pokonać ten dystans pieszo ulicą Radwańską. Wybierając podróż samochodem prosimy sprawdzić w hotelu możliwości wyjazdu z parkingu. Następnie najwygodniej jechać ulicą Piotrkowską w kierunku południowym i skręcić w prawo w ulicę Czerwoną. Na kolejnym skrzyżowaniu ze światłami należy skręcić w lewo (ulica Wólczańska) i od razu w prawo (ulica Wróblewskiego). Na pierwszych skrzyżowaniu ze światłami skręcamy w prawo i po 550 metrach po prawej stronie będą się znajdowały parking dla zwiedzających targi oraz uczestników kongresu.

Hotel Mazowiecki

Podróżując samochodem z Hotelu Mazowiecki należy skręcić w ulicę Struga i dojechać do alei Włókniarzy. Następnie skręcić w prawo i dojechać do skrzyżowania z ulicami Zielona/Konstantynowska. Zawrócić i jechać na południe al. Włókniarzy. Przejechać wiaduktem, a następnie skręcić w lewo w ulicę Wróblewskiego. Na skrzyżowania ze światłami skręcamy w lewo w aleję Politechniki.

 

Hotel Focus

Najwygodniejszą formą dotarcia na targi i kongres z Hotelu Focus jest spacer. Nie powinien on zająć więcej niż 15 minut. Wystarczy przejść na drugą stronę ulic Mickiewicza i iść w kierunku uli Żeromskiego. Następnie skręcić w prawo w kierunku południowym.

Podróżując samochodem z ulicy Łąkowej trzeba skręcić w lewo w ulicę Kopernika. Następnie w prawo w aleję Włókniarzy i dojechać do skrzyżowania z ulicami Zielona/Konstantynowska. Zawrócić i jechać na południe al. Włókniarzy. Przejechać wiaduktem, a następnie skręcić w lewo w ulicę Wróblewskiego. Na skrzyżowania ze światłami skręcamy w lewo w aleję Politechniki.